42-660 Kalety,
ul. Lubliniecka 2

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/frens91/domains/bibliotekakalety.pl/public_html/templates/dd_media_102/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach zaprasza do udziału w projekcie "Mała Książka – Wielki Człowiek"

MKWC projekt MBP KaletyMiejska Biblioteka Publiczna im. prof. H. Borka w Kaletach oraz Filia nr 1 w Miotku biorące udział w programie dla trzylatków "Mała Książka – Wielki Człowiek"!!! serdecznie zapraszają rodziców wraz z dziećmi urodzonymi w roku 2016 po odbiór wyprawek dla trzylatków. Program trwa tylko do końca roku. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Do założenia karty bibliotecznej wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego. Więcej informacji na stronie www.wielki-czlowiek.pl Projekt nawiązuje do kampanii proczytelniczych realizowanych na całym świecie, a zapoczątkowanych w 1992 r. przez brytyjską fundację BookTrust. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.