42-660 Kalety,
ul. Lubliniecka 2

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach zaprasza do udziału w projekcie "Mała Książka – Wielki Człowiek"

MKWC projekt MBP KaletyMiejska Biblioteka Publiczna im. prof. H. Borka w Kaletach oraz Filia nr 1 w Miotku biorące udział w programie dla trzylatków "Mała Książka – Wielki Człowiek"!!! serdecznie zapraszają rodziców wraz z dziećmi urodzonymi w roku 2016 po odbiór wyprawek dla trzylatków. Program trwa tylko do końca roku. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Czytaj więcej...

Program Mała Książka – Wielki Człowiek w kaletańskich bibliotekach

mala ksiazka wielki czlowiekMiejska Biblioteka Publiczna im. prof. H. Borka w Kaletach oraz Filia nr 1 w Miotku biorące udział w programie dla trzylatków "Mała Książka – Wielki Człowiek"!!! serdecznie zapraszają rodziców wraz z dziećmi urodzonymi w roku 2015 po odbiór wyprawek dla trzylatków. Program trwa tylko do końca roku. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Czytaj więcej...

Katalog książek z kaletańskiej Biblioteki dostępny On-Line w internecie

Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Henryka Borka w Kaletach zaprasza do korzystania z katalogu bibliotecznego w sieci WWW. Katalog elektroniczny OPAC (Online Public Access Catalog), dostępny jest lokalnie w Czytelni Internetowej oraz w Internecie pod adresem http://kalety-mbp.sowa.pl informuje o zbiorach MBP. Zawiera, jak dotychczas, 62% księgozbioru Biblioteki Głównej. Jednocześnie nieustannie trwają prace związane z udostępnieniem informacji o całości materiałów bibliotecznych jakimi dysponujemy.

 

zobacz wiecej

Poetycka podróż Ani Dudek i Małgorzaty Brol

W wczorajszy zimny i deszczowy wieczór w Miejskim Domu Kultury w Kaletach miało miejsce niecodzienne spotkanie z poezją i nie tylko. Pozwoliło wszystkim obecnym na tym spotkaniu rozgrzać nasze serca i umysły. Nasze rodzime poetki Ania Dudek i Małgosia Brol zaprezentowały swój dorobek od 2015 roku. W tym czasie Ania Dudek wydała tomik wierszy pt. "Dotknąć nieba", który w piękny i melancholijny sposób deklamowała szerokiej publiczności Pani Mira Kucharska - Terapeutka Warsztatów Terapii Zajęciowej Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Wspólną poetycką podróż naszych poetek Anny Dudek i Małgorzaty Brol

zaproszenie poezja 2016Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Henryka Borka w Kaletach zaprasza na Wspólną poetycką podróż naszych poetek Anny Dudek i Małgorzaty Brol. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 października 2016 r., o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Szczegóły na plakacie